Gydymo metodikos

Kaip vyksta plaukų šalinimas lazeriu

Šalinant plaukus didelės galios diodo lazeris spinduliuoja energiją, kuri neleidžia plaukui ataugti. Norint to pasiekti, šviesa turi prasiskverbti į odą ir pasiekti keleto milimetrų gylyje esančią plauko šaknį. Spinduliui pasiekus plauko melaniną (ruda spalva), jo šviesa yra absorbuojama (ji virsta šiluma). Kuo tamsesni, storesni ir tankesni yra plaukai, tuo daugiau energijos yra generuojama. Ši šiluma pažeidžia celes, atsakingas už konkretaus plauko ir arčiausiai šios zonos esančių kitų plaukų ataugimą. Būtent todėl gydomame plote stipriai sumažėja plaukų kiekis.

Tuo pat metu būtina užtikrinti, kad kartu su generuota šiluma nesusiformuotų nudegimai ir randai. Būtent todėl įmonės „Asclepion“ plaukų šalinimo technologijos naudoja galingą odos vėsinimo elementą, kuris nuolat vėsina viršutinį odos sluoksnį, kiekvieną kartą prieš generuojant šviesos impulsą. Būtent dėl to pats gydymas yra mažiau skausmingas pacientui.

Modernus ilgalaikio plaukų šalinimo gydymas naudojant šviesą

„MeDioStar“ šeimos didelės galios diodo lazeris yra moderniausios technologijos panaudojimo ilgalaikio plaukų šalinimo gydyme pavyzdys. „MeDioStar“ įrenginių skleidžiamų bangų ilgiai parenkami taip, kad didžiausią šviesos kiekį absorbuotų melaninas, tačiau nedaug šviesos sugertų vanduo (labai svarbi odos sudedamoji medžiaga). Būtent todėl gydymas atliekamas labai tikslingai ir saugiai, su minimalia pašalinio poveikio rizika. Be to, ši technologija leidžia gydyti netgi tamsaus tipo odą (netgi VI tipo odą) su labai maža hipopigmentacijos rizika.

Specialus gydymo režimas „SmoothPulse“ gali būti naudojamas didesnių plotų gydymui. Pasirinkus šį režimą lazerio impulsai tampa beveik nejuntami, todėl jis puikiausiai tinka jautresniems pacientams gydyti. Dėl optimalios „MeDioStar“ lazerių konstrukcijos šalutinis gydymo poveikis, toks kaip nedidelis apdorotos zonos paraudimas ir silpnas patinimas, pacientams pasireiškia labai retai.

Moderniausi kraujagyslių pažeidimų ant veido gydymo metodai

Kraujagyslių pažeidimai ant veido, tokie kaip telangiektazija, dažniausiai yra laikomi kosmetiniais trūkumais. Moterims tokia kraujagyslių ektazija yra nemaloni, kadangi ją sudėtinga užmaskuoti makiažo pagalba. Vyrai taip pat vis dažniau nusprendžia šalinti šiuos pažeidimus ir yra pasirengę mokėti privatiems gydytojams už tokį gydymą.

Smulkių paviršinių kraujagyslių, dažniausiai sutinkamų veido odoje, gydymui labai tinka įrenginys „QuadroStarPROYELLOW“. Šias specialaus ilgio bangas lengvai absorbuoja kraujagyslių homoglobinas. Tai reiškia, kad šviesa konvertuojama į šilumą, kuri suardo kraujagysles ir jos išnyksta. Vandeninga kraujagyslių aplinka (audiniuose yra didelis vandens kiekis) visiškai nesugeria geltonos šviesos, todėl aplink kraujagyslę esanti oda nepažeidžiama. Kraujagyslės „ištrinamos“ akimirksniu visiškai be nepatrauklių violetinės spalvos dėmių. Taip pat yra labai nedidelė pigmento pasikeitimo ir randų susiformavimo rizika.

Moderniausi kraujagyslių pažeidimų ant kūno gydymo metodai

Kojų venos išlieka didžiausia kosmetine problema, kurią gydyti dažniausiai kreipiasi pacientai. Gydant didesnių ir dažniausiai giliau po oda esančių kraujagyslių (pvz., kojų venos) pažeidimus geltonos šviesos įsiskverbimo gylio dažniausiai nepakanka. Tokiam gydymui reikia naudoti didesnio ilgio bangas, artimas infraraudonųjų bangų spektrui ir didesnę spinduliuotės galią. Įrenginių „MeDioStar NeXT“ šeimos įrenginių didelės galios diodų lazeriai naudojami su specialiais antgaliais, turinčiais mažesnį darbinį tašką. Šie antgaliai specialiai pritaikyti kraujagyslių gydymui.

Dėl lazerio spindulio įsiskverbimo į didesnį gylį, lazeriai kurių spindulio bangos ilgis yra artimas infraraudonųjų spindulių spektrui, tokie kaip „MeDioStar“ diodo lazeris, puikiausiai tinka kojų venų ir smulkesnių veido kraujagyslių koaguliacijai. Kraujas lengvai absorbuoja šviesą, o aplinkiniuose audiniuose esantis vanduo jos nesugeria. Tai užtikrina efektyvų poveikį kraujagyslėms ir tuo pat metu puikią šalia esančios odos apsaugą.

Kaip atliekamas gydymas

Gydant kraujagyslių pažeidimus, šviesos spindulys įsiskverbia į odą ir yra absorbuojamas kraujyje esančio hemoglobino. Tai reiškia, kad kraujas yra stipriai įkaitinamas. Aukšta temperatūra pažeidžia vidines kraujagyslių sieneles ir jos sulimpa. Rezultatas – kraujagyslių okliuzija, kuri pasireiškia po tam tikro laiko (priklausomai nuo kraujagyslės dydžio – kuo didesnė kraujagyslė, tuo daugiau laiko užtruks procesas). Gydant giliai esančias melsvo atspalvio kraujagysles tam gali prireikti net keleto mėnesių. Kiekvienas lazerio spindulys turi tam tikrą spalvą (spalva priklauso nuo bangos ilgio). Gydant smulkias kraujagysles, kurios dažniausiai būna raudonos spalvos ir labai arti odos paviršiaus, puikiausiai tinka geltonos spalvos lazerio spindulys, nes būtent šios spalvos spindulį lengvai sugeria kraujas. Be to, vanduo beveik nesugeria šios spalvos spindulio. Kadangi odoje yra daug vandens, kraujo neturinti oda išlieka beveik visiškai nesušilusi, todėl šalia kraujagyslės esančios odos pažeidimo tikimybė sumažėja iki minimumo. Gydant didesnes ir giliau esančias melsvos spalvos kraujagysles efektyviau veikia infraraudonojo lazerio spindulys, kadangi šio ilgio šviesos bangos įsiskverbia giliau į audinius.

Pigmento pažeidimai: erzinančios dėmės

Pigmento pažeidimai ir senatvinės dėmės vis dažniau pacientų yra laikomos kosmetinėmis dėmėmis. Sulaukus 50 metų amžiaus 50 proc. moterų ir 20 proc. vyrų kenčia nuo senatvinių dėmių. Kadangi šie senėjimo požymiai vis dažniau yra laikomi erzinančiais, nuolat auga pacientų pasiryžimas šias dėmes naikinti pas privačius medikus.

Yra daug pigmento pažeidimų tipų, kurie vienas nuo kito skiriasi radikaliai, kadangi skiriasi šių pažeidimų morfoliginės ir histologinės charakteristikos. Todėl pigmento pažeidimų įvertinimui ir tinkamam terapijos parinkimui būtina kreiptis į specialias žinias turintį mediką.

Gerybiniai pigmento pažeidimai, tokie kaip lentigo simplex, lentigo senilis (senatvinės ir saulės dėmės) ir daugelis kitų tipų apgamų gali būti šalinami įvairiais būdais naudojant lazerinius įrenginius. „Pico“ ir „Nano“ lazeriai skleidžia trumpus šviesos impulsus, kuriuos dėl specifinio bangų ilgio selektyviai absorbuoja odoje esantis pigmentas melaninas. Pats gydymas lazeriu nėra sudėtingas. Jis atliekamas tiesiogiai pacientui. Kai kuriais atvejais gali būti reikalinga vietinė nejautra, tačiau tai būtina ne visada.

Tinkamo bangos ilgio parinkimas: esminis efektyvaus gydymo faktorius

Lazerio tipas yra esminis faktorius, kai kalbama kokios spalvos pigmentą jis geriausiai veikia. Tam tikros spalvos lazeriai gali būti išvis neefektyvūs. „Ruby“ (rubino spalvos) lazeriai, veikiantys infraraudoniesiems spinduliams artimame spektre, užsirekomendavo kaip vieni universaliausių šioje praktikoje. Dėl didelės rubino spalvos lazerio spindulio odos pigmento melanino absorbcijos, šie įrenginiai geriausiai tinka natūralių pigmento pažeidimų gydymui. Pacientai dažniausiai toleruoja gydymą be nejautros. Vietinė nejautra taikoma tik labai retais atvejais.

Specifinio „Ruby“ arba „Nd:YAG“ lazerio bangos ilgio spindulį absorbuoja tam tikros spalvos pigmento pažeidimas. Energija transformuojasi ir suskaldo spalvotą pigmentą į smulkias daleles, kurias sugeria aplink esantys audiniai. Tada šios smulkios dalelės laipsniškai išnyksta epidermiškai ir limfiškai. Po gydymo apie 10 – 20 minučių apdorota odos zona atrodo pabalusi. Vėliaus susiformuoja plona plutelė, kuri nukrenta po 1 – 2 savaičių.

Pigmento pažeidimai taip pat gali būti gydomi naudojant abliatyvius lazerius. Tokiu atveju būtina atskirti „šaltą abliaciją“ naudojant lazerinį įrenginį „MCL31 Dermablate Erbium:YAG“ ir išgarinimą, naudojant įrenginį „QuadroStarPROYELLOW“.

Pagaliau tapo įmanoma neskausmingai pašalinti tatuiruotes ir permanentinį makiažą

Pastaruoju metu labai išaugo poreikis tatuiruočių šalinimo procedūroms. Vidutiniškai kas antras tatuiruotę pasidaręs asmuo 10 metų laikotarpiu nusprendžia ją pašalinti. Tokias tendencijas lemia besikeičiančios mados, gyvenimo stilius arba tiesiog žmogaus branda.

Jau daugelį metų „Asclepion“ gaminami įvairaus bangos ilgio „Nano“ lazeriai buvo naudojami tatuiruočių šalinimui. Lyginant su kitais šalinimo metodais, šis gydymas išsiskiria labai maža randų susiformavimo rizika. Pastaraisiais metais „Nano“ lazeriai pradėti naudoti ir permanentinio makiažo (tai yra specialios tatuiruotės) šalinimo procedūroms. Nuo šiol tokio pobūdžio procedūroms yra naudojama modernesnė „Pico“ technologija.

Tinkamo bangos ilgio parinkimas: esminis efektyvaus gydymo faktorius

Lazerio tipas yra esminis faktorius, kai kalbama kokios spalvos pigmentą jis geriausiai veikia. Tam tikros spalvos pigmentui lazeris gali būti išvis neefektyvus.

„Ruby“ (694 nm ilgio banga) lazeriai užsirekomendavo kaip vieni universaliausių šioje praktikoje. Šio ilgio bangas labai gerai absorbuoja žalios spalvos pigmentas. Taip pat šias bangas puikiausiai sugeria ir visos tamsios spalvos. Kadangi rubino spalvos lazerio spindulį gerai absorbuoja odos pigmento melaninas, šie įrenginiai yra gana plačiai naudojami ir natūralios kilmės pigmento dėmėms šalinti. Pacientai dažniausiai lengvai pakelia gydymą be nejautros, tačiau tam tikrais atvejais gali būti naudojama vietinė nejautra.

„Nd:YAG“ lazerį (532 nm, 1064 nm bangos ilgis) labai gerai absorbuoja raudona, mėlyna spalva bei visos tamsios spalvos. Šis lazeris taip pat gali būti naudojamas gerybinių pigmentinių dėmių šalinimui.

Kaip atliekamas gydymas

„Ruby“ ir „Nd:YAG“ įrenginių lazerio spindulį (tam tikro bangos ilgio) puikiausiai absorbuoja tatuiruotėms naudojamas spalvotas pigmentas. Lazerio energija transformuojama – ji suardo rašalo daleles šalia esančiuose audiniuose. Suskaidytos dalelės suyra epidermiškai ir limfiškai. Vos baigus gydymą apdoroti odos plotai atrodo kiek šviesesni. Tai trunka apie 10 – 20 minučių. Vėliau susiformuoja plona plutelė, kuri po 1 – 2 savaičių nukrenta. Norint visiškai pašalinti tatuiruotę dažniausiai prireikia keleto gydymo sesijų su keleto savaičių pertraukomis.

Abliacijos lazeriai: auksinis dermatologinio gydymo standartas

Abliacijos lazeriai jau tapo auksiniu dermatologinio gydymo lazerių standartu. Šie įrenginiai šalina odą tikslumu, kurį galima matuoti mikronais. Tai leidžia saugiai ir švelniai šalinti įvairius odos pažeidimus epidermyje ir odos paviršiuje. Dėl puikios bangų absorbcijos vandenyje, įrenginiai „Erbium:YAG“ (2940 nm bangos ilgis) ir „CO2“ (10600 nm bangos ilgis) puikiausiai tinka šiam tikslui.

Prieš pradedant gydymą oda yra dezinfekuojama. Tada, priklausomai nuo dėmės dydžio ir kokiame gylyje ji yra, dermatologas nusprendžia ar reikia taikyti nejautrą ir kokio tipo nejautra yra tinkamiausia (daugeliu atvejų nejautra nėra būtina).

Švelnus ir efektyvus gydymas

Odos gydymas naudojant lazerį yra švelnus. Šis metodas leidžia labai efektyviai ir greitai pašalinti erzinančias odos dėmes. Erbio lazeris veikia labai tiksliai. Jis gali pasirinktinai pašalinti tam tikro gylio odos zonas pacientui sukeliant minimalų skausmą. Tuo pat metu šis gydymas stimuliuoja odos atsinaujinimą. Gaunami išties stulbinantys rezultatai: daug švelnesnė ir glotnesnė oda.

Baigus gydymą atsiradusi žaizdelė dažniausiai užgyja vos per keletą dienų. Pažeistą vietą rekomenduojama saugoti nuo tiesioginių saulės spindulių bent 10/15 dienų (skaičiuojant nuo procedūros atlikimo datos). Tais atvejais, kai pažeistos odos zonos gali būti veikiamos tiesioginių saulės spindulių (pvz., veido oda), rekomenduojama naudoti specialias apsaugos nuo saulės priemones.

Atliktos studijos parodė, kad Erbio lazeriai yra labai efektyvūs atliekant odos atnaujinimo procedūras. Sėkmę lemia labai tikslus audinių šalinimas gydymo metu, audinių suminkštinimas ir išlyginimas atliekant žaizdų gydymą ir kalogeno neogenezė, vykstanti pirmaisiais metais po gydymo.

Neinvazinis odos tekstūros pagerinimo metodas

Pastaruoju metu ypatingai išaugo susidomėjimas neinvaziniais ir efektyviais odos tekstūros pagerinimo metodais, kurie nereikalauja paciento hospitalizacijos. Abliaciniai lazeriai gali užtikrinti tokius rezultatus, kadangi gydymo metu atliekama procedūra nėra sudėtinga, o odos pažeidimai yra kontroliuojami. Gyjanti žaizdelė skatina odą atsinaujinti. Tai mažina paviršines odos raukšles, tonizuoja odą ir šalina epidermyje esančias pigmentines dėmes.

Erbio ir CO2 lazeriai naudojami efektyviam odos atnaujinimui jau daugelį metų. Ši metodika yra daug tikslesnė ir efektyvesnė, lyginant ją su cheminiu ėsdinimu (pylingas), kai pašalinamas viršutinis odos sluoksnis. Toks metodas skatina formuotis naują glotnų odos paviršių ir atsinaujinti kalogeną.

„MicroSpot“ technologija

Speciali „MicroSpot“ technologija pagreitina žaizdelių gijimą – jos užgyja vos per keletą dienų. Ši frakcinio lazerio terapija, dar vadinama abliacija, veikia tik tinklelio formos audinių frakcijas. Tai tapo įmanoma išskaidžius lazerio spindulį į daugybę mažų spindulėlių. Toks poveikis skatina odos atsinaujinimą, kalogeno formavimąsi ir spartų žaizdelių gijimą. Paveiktus taškus supa sveika oda, todėl pašalinio poveikio rizika sumažėja iki minimumo. Toks metodas efektyviai mažina raukšles ir randus. Be to, sumažėja odos poros, todėl odos pigmentacija tampa daug tolygesnė. Tai taip pat pagerina bendrą odos išvaizdą. Gydymo pėdsakai po 3 – 7 dienų tampa praktiškai nematomais. Netgi po pirmo seanso rezultatai pastebimi akivaizdžiai. Gydant didesnius pažeidimus arba randus, procedūra gali tekti pakartoti po keleto savaičių.

Į VIRŠŲ